+48 886 384 874

Zaloguj do panelu(zamknij)

Zapraszamy

Pon- Pią: 8.00 - 18.00

Dostawa gratis

powyżej 500 zł

Gwarancja

jakości wykonania

Cennik

Cennik
Zobacz

Prostowniki

Prawidłowa eksploatacja akumulatorów trakcyjnych jest niemożliwa bez zastosowania odpowiednio dobranych prostowników. Są one kluczowym elementem wpływającym na zużycie energii elektrycznej oraz cykl życia każdego akumulatora.

Zgodnie z instrukcją obsługi akumulatorów kwasowo ołowiowych, ładowanie ich powinno się odbywać zgodnie z normami DIN EN 41773 oraz DIN EN 41774. Normy te opisują szczegółowo wszystkie charakterystyki, tzw linie ładowania oraz parametry jakie powinien spełniać . W samych tylko podstawowych wersjach jest ich w sumie kilkanaście. Temat ten został szczegółowo opisany w wielu fachowych publikacjach. Wszystkim zainteresowanym pogłębieniem wiedzy z tego zakresu, polecamy np stronę www.zvei.org należącą do Niemieckiego Stowarzyszenia Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego (ZVEI – Zentralverband Elektrotechnik- und Elektronikindustrie eV).

W zależności od posiadanych przez Państwo środków oraz wymogów jesteśmy w stanie dobrać i dostarczyć dowolny prostownik z czasem ładowania od 12 do 6 godzin dla każdego akumulatora kwasowego, żelowego czy AGM.

W szczególnych przypadkach możliwe jest zastosowanie rozwiązań umożliwiających krótkie doładowania podczas przerw w pracy, które pozwolą na wielozmianową pracę bez konieczności wymiany akumulatorów.

Nasze marki

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do newslettera