Prostowniki

Prostowniki

Prawidłowa eksploatacja akumulatorów trakcyjnych jest niemożliwa bez zastosowania odpowiednio dobranych prostowników. Są one kluczowym elementem wpływającym na zużycie energii elektrycznej oraz cykl życia każdego akumulatora.

Zgodnie z instrukcją obsługi akumulatorów kwasowo ołowiowych, ładowanie ich powinno się odbywać zgodnie z normami DIN EN 41773 oraz DIN EN 41774. Normy te opisują szczegółowo wszystkie charakterystyki, tzw linie ładowania oraz parametry jakie powinien spełniać . W samych tylko podstawowych wersjach jest ich w sumie kilkanaście. Temat ten został szczegółowo opisany w wielu fachowych publikacjach. Wszystkim zainteresowanym pogłębieniem wiedzy z tego zakresu, polecamy np stronę www.zvei.org należącą do Niemieckiego Stowarzyszenia Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego (ZVEI – Zentralverband Elektrotechnik- und Elektronikindustrie eV).

W zależności od posiadanych przez Państwo środków oraz wymogów jesteśmy w stanie dobrać i dostarczyć dowolny prostownik z czasem ładowania od 12 do 6 godzin dla każdego akumulatora kwasowego, żelowego czy AGM.

W szczególnych przypadkach możliwe jest zastosowanie rozwiązań umożliwiających krótkie doładowania podczas przerw w pracy, które pozwolą na wielozmianową pracę bez konieczności wymiany akumulatorów.