+48 886 384 874

Zaloguj do panelu(zamknij)

Zapraszamy

Pon- Pią: 8.00 - 18.00

Dostawa gratis

powyżej 500 zł

Gwarancja

jakości wykonania

Cennik

Cennik
Zobacz

Akumulatory trakcyjne

Akumulatory trakcyjne, w dużym skrócie, to te które przystosowane są do cyklicznych i głębokich rozładowań. Swoje zastosowanie znajdują głównie w elektrycznych wózkach widłowych, podnośnikach platformowych, pojazdach elektrycznych, wózkach inwalidzkich. Z powodzeniem mogą być również używane w instalacjach Odnawialnych Źródeł Energii. 

Pomimo tego że ich historia zaczęła się ponad 150 lat temu, oraz ciągle pojawiającym się nowym rodzajom ogniw, ich pozycja wydaje się być nadal niezagrożona.

 

Ogniwo akumulatora kwasowo-ołowiowego posiada napięcie nominalne wynoszące 2V. W rzeczywistości napięcie to waha się pomiędzy 1,75 V a 2,15 V w zależności od stopnia rozładowania/naładowania.

Ponieważ napięcie pojedynczego ogniwa jest zdecydowanie zbyt niskie dla urządzeń zasilanych energią pochodzącą z akumulatorów, więc ogniwa łączone są ze sobą szeregowo. W wózkach widłowych najczęściej stosowane są napięcia 24, 48 oraz 80 Volt, co osiągane jest poprzez szeregowe połączenie ze sobą odpowiednio 12, 24 lub 40 ogniw.

Wszystkie akumulatory trakcyjne oferowane przez nas, niezależnie od producenta, wykonane są w technologii płyty pancernej, zwanej inaczej z racji swojej konstrukcji rurkową. Konstrukcja taka, przy prawidłowej eksploatacji gwarantuje do 1500 cykli pracy rozumianych jako rozładowanie akumulatora od stanu pełnego naładowania (100%) do 20% w przypadku akumulatorów z ciekłym elektrolitem lub 40% w przypadku akumulatorów żelowych.

Nasze marki

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do newslettera